AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-05-13 22:12:40 Toki konutları a. çavundur mahallesinden ayrılacak mı? 2019-05-13 18:40:00 Mansur yavaş; kendi yetkimi kimseye gasp ettirmem 2019-05-13 17:37:58 Mansur yavaş,asfalt katılım paylarını kaldırdı 2019-05-12 18:06:29 Başkan demirbaş; huzurevinde annelerin gününü kutladı 2019-05-12 17:12:23 Çubuk devlet hastanesi deneme tahtası mı? 2019-05-11 16:43:10 Yavaş talimat verdi maaşlar 7 bin tl'yi geçmeyecek 2019-05-11 15:49:29 Ankara büyükşehir belediye meclisi 40 gündem maddesi ile toplanıyor 2019-05-10 00:49:25 Çubuk kaymakamı sezer, şehit aileleri ile iftarda buluştu

Sabah namazından sonra çay simit ikramı

ÇUBUK MÜFTÜLÜĞÜ
21 Kasım 2014 Cuma 18:57:03

 Çubuk’ta Sabah Namazından sonra Çay ve Simit İkramı

 

İlçe Müftülüğü tarafından sabah namazı sonrası vatandaşlara çay ve simit ikram ediliyor.

Çubuk İlçe Müftülüğü, Çubuk Belediyesi’nin de katkıları ile camii cemaatini artırmak için güzel bir uygulama başlattı.

Çubuk Merkez Camii'nde sabah namazını kılmak için camiyi dolduran vatandaşlara çıkışta caminin karşında bulunan Çubuk Belediyesi’ne ait Kültür Evi’nde çay ve simit ikram ediliyor. Her hafta Cuma ve Pazar günleri yapılan uygulamayla daha çok vatandaşın camiye gelmesinin sağlanması amaçlanıyor.

Program dahilinde sabah erkenden gelen vatandaşlara camide ilçe müftüsü tarafından vaaz verilirken, cami imamları tarafından Kuranı Kerim okunuyor.  Sabah namazının kılınmasının ardından birlikte dualar edilirken, çay ve simit ikramı yapılmak üzere hep birlikte Kültür Evi’ne gidiliyor. Sabah namazı yapılan programa yoğun olarak bayanlar ve çocuklar da katılıyor.    

Sabah namazlarında buluşmak cemaatle bir ve beraber olmak üzere camii kebirde bu programı başlattıklarını söyleyen İlçe Müftüsü Bilal Kara, haftanın her Cuma ve Pazar günleri sabah namazımızda cemaatle beraber olmak ve onlara dini konularda gereken şekilde bilgi vermek ve bilgi aktarmak aynı zamanda da cemaatte bir farkındalık oluşturmak gayesi içersinde yollarına devam ettiklerini belirtti.

Tüm ilçe halkını sabah namazı camiye davet eden Bilal Kara, şunları söyledi:

“Tabi ki böyle mübarek günlerde sabah namazlarında cemaatimizle beraber olmak, bir olmak hem birlikteliğin sağlanmış olması ve kardeşlik duygularının gelişmesi güçlenmesi ileriye dönük olarak da mana dünyamızda gönül okulumuzda yeni pencerelerin açılmasına ulaşabilmek için programımızı böylece devamlı olarak haftanın Cuma günlerin de sürdürmeye devam etmekteyiz. Bu programı yapmak devam ettirmekte kendi açımdan olarak bana güzellikler getirmekte haz vermekte ve öyle tahmin ediyorum ki bu programlar cemaatimiz açısından da beğeni kazanmaktadır. Biz beğeni kazandığını şuradan görebiliyoruz ki cemaatimiz ezan okunduktan sonra programın başlamak üzere erkenden camiye gelerek yerlerini almakta. Anlatılanları can gönülden güzel bir şekilde dinlemeye devam etmekteler. Burada cemaatimizle sadece cami içersinde değil camide ibadetimizi yaptıktan sonra da camimize yakın olan efendim bir mekanda simit ve çay ikramında bulunmak üzere yine aynı şekilde beraber oluyoruz ve buda cemaatimize bir ayrıcalık bir güzellik getiriyor. Belediye de bize bu mekanı tensil etti. Burada çalışan arkadaşlarımı bu konuda yardımcı olmak üzere görevlendirdiler. Bu konuda da tabi belediyemize başta Sayın Başkanımıza ve diğer yetkililerine de teşekkür ediyoruz.”

Çubuk Belediyesi Kültür Evi Sorumlusu Ali Oğuz ise, “Bugün burada sabahları dörtte gelerek çay ikramı simit ve poğaça ikramları yapmaktayız. Müftülükle beraber yaptığımız için onlara da müteşekkirim. Çubuk Belediye Başkanımız Tuncay Acehan’a ve Çubuk Müftüsüne burada ki halkımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bir taraftan sohbetler edilip anılar paylaşılırken, bir taraftan da çaylar içilip, fırından yeni çıkan sıcak simitler yeniliyor. Bütün geçmişlerin yad edildiği, ilçeye ve ülkeye hizmet eden insanlara dualar edildiği program, havanın aydınlanmasıyla biterken, cami cemaati gönül rahatlığıyla tek tek evlerine gidiyor. 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 2062  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Sabah namazından sonra çay simit ikramı / 2014-11-21 18:57:03
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 9
Bugün toplam         : 4471
Toplam ziyaretçi     : 5026094

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş