AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2018-02-13 16:06:57 Çubuk ak parti'de metal yorgunluğu var mı yok mu? 2018-02-11 19:54:01 Çubuk iyi parti ilçe kongresi yapıldı 2018-02-11 19:38:03 Çankaya; kendimizi kurban etsek haklarını ödeyemeyiz 2018-02-10 17:15:16 Sanayi bölgesi oluşturma çalışmalarında sona gelindi 2018-02-08 19:54:37 Özdebir; sanayi bölgesinde incelemede bulundu 2018-02-02 16:58:40 Sıla turizm 2018 tam ramazan umre proğramı 2018-02-01 16:12:37 Başakpınar ana okulu öğrencilerinden afrin'e destek 2018-02-01 15:10:00 Çubuk'un nüfusu 90 bin 63 kişi

Milli eğitimde faturayı hizmetliye kestiler

ÇUBUK
10 Ocak 2018 Çarşamba 20:38:21

 

 AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDA METAL YORGUNLUĞU  MU?

Son günlerde ilçedeki bazı kamu kurumlarında meydana gelen olaylardan şikayetçi olan vatandaşların şikayetlerine kulak tıkayan Ak Parti İlçe teşkilatında metal yorgunluğu mu var soruları sorulmaya başlandı.

FATURAYI  HİZMETLİYE KESTİLER

09 Kasım 2017 tarihinde  “Haber Çubuk” isimli sitemizde yayımlanan “İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan Uyuyor mu?” başlıklı haber ile ilgili olarak vatandaşlarında BİMER’e şikayetleri üzerine başlatılan soruşturmada  faturayı hizmetliye kestiler.

Celal Tarıman Anaokulunda okul  idarecilerinin devletin elektriğini ve okul bahçesinde bulunan kuyuya su motoru takılarak okul dışındaki arazileri suladıkları ile ilgili başlatılan soruşturmada  suçluların yerine, ifade veren hizmetliyi okuldan sürdüler.

TARLALAR 3 YILDIR OKULDAN SULANIYOR İDDİASI

Okulun çevresinde bulunan tarlaların okulun elektrik ve suyuyla 3 yıldır sulandığı iddia edilen ve bu doğrultuda ifade veren okulun hizmetlisi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan’ı isteği doğrultusunda kaymakamlık oluru ile başka okula sürgün edildi.
Okulun malını başkalarına peşkeş çekenler ise hala okulda görevlerine devam ediyorlar.

OKUL MÜDÜRÜNÜ MURAT ARSLAN MI KORUYOR?

 Kamunun malını birilerine peşkeş çeken okul müdürünü Murat Arslan mı koruyor?  Okul müdürünün aleyhine ifade verdiği iddiası ile  hizmetli başka bir okula sürülürken soruşturma aşamasında okul müdürünün görevine devam etmesi tepkilere neden oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürünün “ne olmuş yani okulun elektriği ile suyun kullanılmasında ne var” iddia edilen sözleri Murat Arslan’ın okul müdürünü mü koruyor soruları gündeme  damgasını vurdu.

 Hizmetlinin ilçe merkezine 12 km uzaklıkta bulunan bir mahalleye sürülmesi hizmetliyi zor durumda bırakmak için sürdürüldüğü iddia edildi. Hizmetlinin epilepsi hastası çocuğunun  olduğu ve günde 3 defa ilaç verilmesi gerektiği bunu da hizmetlinin çocuğunun okuduğu okula giderek ilacını verdiği belirtildi.  Gündüzler i eşininde çalıştığı hizmetlinin her gün 12 km yolu giderek çocuğuna ilacını vererek tekrar işine döneceği belirtildi.

 

OKULDA ÇALIŞAN ESKİ AŞÇININ SİGORTASI ÖDENMEMİŞ

Celal   Tarıman Anaokulunda şu an aşçılık yapan bayanın aşçılık belgesinin olmadığı belirtildi. Bu konuda  İlçe Milli Eğitim Müdürünün haberinin olduğu şikayetlere rağmen hala okulda çalıştırıldığı belirtldi. Bundan önce çalışan aşçının ise çalıştığı süre boyunca sigortasının ödenmediği iddia edildi.

Konu ile ilgili olarak görevlendirilen muhakkik’in ise olayın 3 yıldır devam ettiği iddia edilmesine rağmen biz bu seneye bakalım geçmişi boş ver gibi sözler söylediği iddia edildi.

Okul müdürünün yaptığı açıklamada ise çocukların bu tarlalarda öğrenme amaçlı çalışmalar yaptığını açıklamasına rağmen tarlaların sulandığı tarihlerde okulun kapalı olması dikkat çekti.

MURAT ARSALN’A SORUYORUZ?

 KAMUNUN ZARARINI KİM ÖDEYECEK

Devletin malını birilerine peşkeş çekilmesiyle meydana gelen zararı kim ödeyecek. Tarlaları sulanan kişiler arasında  çıkar ilişkisi mi var?

Okulların tatil olduğu bir dönemde geçmiş üç yıla bakıldığında okula ne kadar elektrik parası gelmiştir?

Kamu zararının az’ı veya çoğu olur mu?

Konu ile ilgili olarak okul müdürü soruşturmanın selameti için görevden uzaklaştırılmazken olayın açığa çıkması için ifade veren hizmetli neden başka bir okula sürülerek cezalandırılmıştır?

 AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDA METAL YORGUNLUĞU MU VAR

 Çubuk  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çubuk Aile ve Sosyal Politikalar ilçe Müdürlüğünde son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili vatandaşların şikayetlerine kulak tıkayan ilçe teşkilatında metal yorgunluğumu var sorularının gündeme gelmesi dikkat çekti.

Son günlerde Aile ve Sosyal Politikalar ilçe müdürü ile ilgili şikayetleri dile getiren vatandaşlar bu konunun İlçe Başkanına iletildiği ,ilçe başkanının  ise müdürle ilgili olarak kendisinin biraz sıkıntılı bir kişi olduğunu  ama çalışıyor diyerek olayın üzerine gitmediğini belirttiler. Önümüzdeki günlerde bu olayları da kamuoyuna taşıyacağız.

 KAMU ADINA  SUÇ  DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ

Celal Tarıman anaokulunda kamunun malını birilerine peşkeş   çeken yetkililer hakkında  suç duyurusunda bulunuyoruz

 

 

Çubuk ilçe milli eğitim müdürü murat arslan uyuyor mu?

Devletin malı deniz

09 Kasım 2017 Perşembe 15:23:21

 

  

 

                                                 MİLLİ  EĞİTİM MÜDÜRÜ UYUYOR MU ?

                                                      YOKSA BİRİLERİNİ KORUYOR MU?

 

 

Çubuk İlçe Milli  Eğitim Müdürü Murat   Arslan uyuyor mu? Yoksa birilerini koruyor mu?

Celal Tarıman Anaokulundaki  kurulan tezgahı gördükten sonra birilerinin buralardan sorumlu idarecilerin uyuyup uyumadıklarını sormak hakkıdır herhalde.

Devletin malı deniz,

 Bugün birçok okulda  öğrenci velilerinden temizlik parası ,okula çalışan tutacağız sorma ver paraları adı altında paralar toplanırken Celal Tarıman Anaokulunun idarecilerinin devletin elektriğini kullanarak, okulun bahçesinde bulunan kuyudan çektikleri hortumlar ile okul dışındaki tarlaları sulamak kimin aklına gelir.

Ama, birilerinin aklına geliyor. 

Bir çıkar ilişkisi mi var?

İlçe Kaymakamını göreve davet ediyoruz.

Yetimin fakirin fukaranın hakkını birilerine peşkeş çeken, kamunun malı ile dışarıda birilerinin tarlalarını sulayan okul yöneticileri ve bunları görmeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında nasıl bir işlem başlatacak  merak ediyoruz.

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1397  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Milli eğitimde faturayı hizmetliye kestiler / 2018-01-10 20:38:21
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Ekleyen Mudure
Çarpitma
Anaokulu mudureseyim yanlis hicbirsey yapmadim bu haber dava surecinde hak da haklida ortaya cikacaktir.
13 Ocak 2018 Cumartesi 08:17:51
Ekleyen Nevin
Yazıklar olsun
Bu kadarına da pes yazık o garibana
12 Ocak 2018 Cuma 07:46:55
Adaletsizlik
Yazıklar olsun çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz
11 Ocak 2018 Perşembe 22:44:51
Yazık
İddialar doğruysa çok yazık
11 Ocak 2018 Perşembe 20:33:12
Bu haber için diğer( 4) yorumlar
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 3
Bugün toplam         : 157
Toplam ziyaretçi     : 3574095

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş