AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-01-14 13:17:23 Ramazan durut;eleştirmeye değil, çözüm bulmaya geliyoruz 2019-01-14 12:55:25 Son dakika; haksever aday mı olacak? 2019-01-13 20:55:36 Mansur yavaş tanıtım toplantısı 2019-01-11 19:46:13 Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe 2019-01-11 19:16:28 Baki demirbaş gazeteciler gününü kutladı 2019-01-11 16:37:49 Mansur yavaş'a ankara kalesi esnafından büyük ilgi 2019-01-11 16:28:04 Mansur yavaş; ankaragücü şampiyonlar liginde oynayacak 2019-01-06 20:47:03 Köpeklerden kaçarken ayağını kırdı

Jıca heyeti, çubuk'ta incelemelerde bulundu

ÇUBUK
26 Eylül 2017 Salı 16:31:06

 Jıca Heyeti, Çubuk’ta İncelemelerde Bulundu Vali yardımcıları ve kaymakamların görev yaptıkları bölgelerin kalkınmasında etkin rol oynamaları amacıyla yürütülen program kapsamında..

 

 

 

ANKARA (AA) - Vali yardımcıları ve kaymakamların görev yaptıkları bölgelerin kalkınmasında etkin rol oynamaları amacıyla yürütülen program kapsamında Türkiye'de temaslar gerçekleştiren Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) heyeti, Çubuk'ta incelemelerde bulundu.

İçişleri Bakanlığı ile yürütülecek eğitim iş birliği projesi kapsamında incelemelerde bulunmak amacıyla Ankara’ya gelen heyetin Başkanı Tsutomu Tanaka, JICA Türkiye Ofisi temsilcisi Emin Özdamar ve beraberindekiler, Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet'i ziyaret etti.

İlçeyle ilgili bilgiler veren ve bölgenin kalkınması için uluslararası iş birliğine hazır olduklarını vurgulayan Kaymakam Çenet, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Japonya ziyaretinde edindiği deneyimleri ilçede uygulamaya koyduğunu söyledi.

İlçedeki kurumlararasında iş birliği ve verimliliğin artırılması konusunda elde ettikleri tecrübelerden yararlandıklarını anlatan Kaymakam Çenet, "Özellikle huzurevlerimizde yaşlılarımıza yönelik yeni kurslar açtık. Bu kursların açılmasında Japonya’da gördüğümüz uygulamalarda bize ışık tuttu. Diğer taraftan öğrencilerin yemek yapmalarından tutun da diğer iş ve işlemlerini kendilerinin yapması da bizi çok etkiledi. Düzenlediğimiz toplantıda bu konuyu okul müdürlerimizle masaya yatırdık. Benzer çalışmayı inşallah biz de gerçekleştireceğiz. Deprem ve doğal afetle ilgili uygulamalar ve insanların bu konuda nasıl hazırlandığı konusunda öğrendiklerimizi biz de ilçemizde dolaylı olarak uygulamaya koyduk." ifadelerini kullandı.

JICA Hokkaido Eğitim Dairesi Başkanı Tsutomu Tanaka da mülki idarecilerin Japonya'ya gerçekleştirdiği ziyaretlerin sonuçları konusunda çalışma yapmak üzere Ankara’da olduklarını belirtti.

Japonya’da düzenlenen programların getirilerinin belirlenmesi amacıyla araştırma yaptıklarını aktaran Tanaka, şunları kaydetti:

"İçişleri Bakanlığı ile yürüttüğümüz ortak çalışma kapsamında seçtiğimiz temmuz ve şubat aylarında birer aylık süreyle eğitimler gerçekleştirdik. Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet’inde aralarında olduğu Türkiye’nin farklı bölgelerindeki vali yardımcıları ve kaymakamlar bu eğitimden faydalandı. Heyet olarak, bölge kalkınması ve yerel kalkınmaya yönelik faaliyetleri içeren bu çalışma kapsamında çıktılarını öğrenmek için ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Yürüttüğümüz bu çalışma kapsamında güzel sonuçların alınması bizi mutlu etti."

Heyet daha sonra Çubuk Abidin Yılmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek huzurevi müdürü Emin Tamtürk'ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Huzurevinde bulunan atölyeleri de inceleyen heyete yöresel ürünler ikram edilirken, daha sonra heyet ilçeden ayrıldı.

Ziyarette Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan da hazır bulundu.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 742  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Jıca heyeti, çubuk'ta incelemelerde bulundu / 2017-09-26 16:31:06
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 13
Bugün toplam         : 3537
Toplam ziyaretçi     : 4487515

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş