AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2018-08-11 21:26:06 Tatlıses çubuk'ta 2018-08-09 17:35:10 Kızılca mahallesi tapularına kavuştu 2018-08-08 22:51:48 Taşpınar karpuzu hasadı ayantaş'a kaldı 2018-08-08 22:20:38 Susuz- dağkalfat sınırı çizildi 2018-08-06 22:41:21 Çeper turizm'den büyük hizmet 2018-08-05 23:03:27 Çubukspor yeni sezonu açtı 2018-07-31 18:02:00 Sosyal hizmet modellerinden faydalandılar takdir belgesi aldılar 2018-07-30 20:03:44 Kahramankazan'da yüzme bilmeyen çocuk kalmayacakmış, ya çubuk'ta!

İnsanlar ankara'ya gitmeyecek

İNSANLAR FATURALARINI ALIP ANKARA'YA GİTMEYECEK
16 Mart 2009 Pazartesi 02:49:49

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, artık SGK şemsiyesi altında herhangi bir şekilde ödeme olduğunda Çubuk'tan Ankara’ya gidilmesine gerek kalmadığını söyledi.

Eski Bağ-Kur Müdürlüğü'nün yakınında yeni binada hizmete giren Çubuk Sağlık ve Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü'nün açılışına İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ak Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Ankara Valisi Kemal Önal, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Belediye Başkanvekili Halil Soba, AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ak Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Lokman Özden, İlçe Emniyet Müdürü Ali Sinoplu, Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürü Ali Pekten, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, İlçe Sosyal Güvenlik Müdürü Adnan Şeker, 06 Emekliler Derneği Başkanı Çelebi İbişoğlu, daire müdürleri, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış sağanak yağmurun altında gerçekleşti. İlk Öğretim öğrencilerinin folklor gösterisi yaptığı sırada yerinden kalkan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yağmurun altında gösteri yapmalarını engelleyerek tek tek çocuklara teşekkür ederek kapalı yere gitmelerini istedi

 İlçe Sosyal Güvenlik Müdürü Adnan Şeker'in yaptığı açılış konuşmasının ardından, Ankara Valisi Kemal Önal, Çubuk Ovasına bereket yağdığını belirterek yağmurun altında daha fazla bekletmeden sözü İçişleri Bakanına vermek istediğini ifade edip, kurumun ilçeye hayırlı olmasını diledi. Daha sonra açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ’’Artık Çubuk'tan Sosyal Güvenlik Kurumu şemsiyesi altında her hangi bir şekilde ödememiz olduğunda insanlar faturalarını alıp Ankara'ya gitmeyecek, orada kuyruk çilesi çekmeyecek, 'evrak eksik' diye geri dönmeyecek. Doğrudan gelip burada tanıdığınız memurlardan işlemlerini yaptıracaksınız. Eczacılar ve hastaneler açısından bu çok daha önemlidir. Bütün bunlar güçlü bir devletin yönetimin ortaya koyabildiği şeylerdir’’ diye konuştu.

Organize Hayvancılık Projesinin neden geç ilerlediği konusunda da bilgi veren Atalay, kamulaştırmada birkaç vatandaşın veya avukatın fazla para almak için mahkemeye verdiklerini vurgulayarak bunun da süreci uzattığını ifade etti. Esenboğa Havaalanının Çubuk sınırlarında olduğunun altını çizen Atalay, Havalanın kötü kokudan kurtulması için Organize Hayvancılık Projesinin er yada geç hayata geçeceğini vurguladı. Atalay, Organize Hayvancılık Projesine dahil olmak istemeyen besiciler içinde ucuz kredi konusunda yardımcı olmak için çalışmalar başlattıklarını sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmaların ardından Sağlık ve Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü'nün açılışı yapıldı. Sağlık ve Sosyal Güvenlik Merkezinin içerisinde gezerken yerel gazetecilerin ilçede polisin yetersizli konusunda ki sorusunu cevaplayan Atalay, Polis yetersizliğinin sadece Çubuk’un sorunu olmadığın belirterek bu sorunun tüm yurt genelinin sorunu olduğunu vurguladı. Polis yetersizliği konusunda hükümetin yeni çalışmaları olduğunu belirten Atalay, ihtiyacın giderilmesi için polis okullarından mezun olanların yanında Üniversite mezunlarının da polis olarak kuruma alındığını ifade etti.

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1935  kez okunmuştur.  Editör
Haber Çubuk -İnsanlar ankara'ya gitmeyecek / 2009-03-16 02:49:49
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 5
Bugün toplam         : 1065
Toplam ziyaretçi     : 3998781

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş