AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2018-12-11 17:46:29 Yetkililer her an düşebilirsiniz 2018-12-11 17:26:01 Leman esre meclis üyeliği müracaatını yaptı 2018-12-11 15:47:16 Kaza geliyorum diyor 2018-12-11 15:37:21 İyi parti ilçe yönetimi açıklandı 2018-12-05 13:14:29 Esnafa siftah parası mhp'den 2018-12-04 17:49:14 Hizmet aşkıyla yanan a. adayları 2018-12-04 17:04:28 Mhp'de gözler ali çankaya'ya çevrildi 2018-12-04 12:30:35 Ahmet göktürk ;il başkanı mahir alay'a soruyorum

İlçe milli eğitimde çifte standartmı uygulandı?

ÇUBUK
29 Mayıs 2017 Pazartesi 13:38:48

 İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE ÇİFTE STANDARTMI UYGULANDI

 

Son günlerde kamuoyunu ilçedeki eğitimin başarısızlığının tartışılması gerekirken, ilçe milli eğitim müdürlerinin arapsaçına dönen atamaları  gündeme damgasını vurdu.

  Siyasi otoritenin bu atamaların  arkasında durmuyoruz dediği fakat  kamuoyunda işin arkasında siyasi otoritenin olduğunun iddia edilmesi vatandaşların tepkilerine neden oldu.

   Eğitimdeki başarısızlığın  masaya yatırılması gerektiğini , dün öğrençilerin girmek için can attığı , bugün ise kaçtığı Fen Lisesinin ve diğer okullardaki başarı oranlarının neden düşük olduğunun tartışılması gereken bir ortamda  yetkililerin ilçe milli eğitim müdürlüğü ile uğraşması vatandaşlar tarafından eleştirilmeye başlandı.

 İlçenin yöneticilerinin evlerinin dibinde okullar varken, yöneticilerin ve nüfuzlu kişilerin çocuklarını başka mahallede bulunan okullara göndermesi ve özel sınıflar oluşturulması günlerdir halkın dilinde.

  İlçenin yöneticilerinin evlerinin dibindeki okullar başarısızmı? da çocuklarını belli bir okula gönderme ihtiyacı duyuyorlar.

 Bu okullar başarısızsa sorumlusu kim?

 Gariban halk çocuğu ne yapacak?

Bunlar tartışılmazken ilçenin yöneticileri oturmuş  adaletin verdiği karar ile görevine dönen ve ilçede birçok başarılara imza atan ilçe milli eğitim müdürünü değiştirmenin derdine düşmüş.

 

                 SORUYORUZ

             ÇİFTE STANDART MI UYGULANDI?

 

1-      MENSUR TOPRAK  MAHKEME KARARI İLE GÖREVE DÖNDÜKTEN SONRA MURAT ARSLAN’A 52 GÜN İZNİ KİM VERDİ?

       2-      MENSUR TOPRAK’IN GÖREVE DÖNMESİ İLE MURAT ARSLAN’A GÖREVİNE BAŞLAMASI İÇİN GÖNDERİLEN TEBLİGAT KENDİSİNE  TEBLİĞ EDİLDİ Mİ? EDİLDİYSE NE ZAMAN EDİLEBİLDİ?

        3-      MURAT ARSLAN’IN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE DÖNME KARARNAMESİ DYS SİSTEMİ ÜZERİNDEN Mİ GÖNDERİLDİ, YOKSA ELDEN Mİ GETİRİLDİ

       4-      MENSUR TOPRAK’IN GÖREVDEN ALNIDIĞINA DAİR TEBLİGAT RAPORLU OLMASINA RAĞMEN  NASIL TEBLİĞ EDİLDİ?

      5-      MURAT  ARSLAN’ 52 GÜN İZNE AYRILDIKTAN SONRA TEBLİGAT İÇİN ARANDIĞINDA TELEFONLARI  AÇIKMIYDI KAPALIMIYDI?

 

       TEBLİGATI GÖTÜREN ŞUBE MÜDÜRÜ  EVİNDE OLMADIĞINA DAİR SADECE FOTOĞRAF ÇEKİNMEKLE Mİ YEKTİNDİ?

 

  Yetkililer bu konuda çifte standart uygulanıp uygulanmadığına kamuoyunu aydınlatmak adına cevap vermelidir.

 

SİYASİ OTORİTEYE  SORUYORUZ…

 

İlçe Milli  Eğitim Müdürlüğüne sorduğumuz ve cevap alamadığımız;

 Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan , Başbakan  Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın geçtiğimiz hafta üzerine basa , basa 17/25 ‘milat olarak belirlemesine rağmen;

  İlçe milli eğitim müdürlüğüne görevlendirme ile şube müdürü olarak atanan, Y. Selim ortokuluna kurucu müdür olarak atanan, çoğu kez ilçe milli eğitim müdürü Murat Arslan’ın vekaleti kendisine bıraktığı  ve şu an Y.Selim Ortaokulu Müdürlüğü görevini sürdüren bürokrat 17/25 ‘den sonra hangi tarihe kadar çocuğunu fetonun okuluna göndermeye devam etmiştir.

 17/25 milat olarak belirlenmesine rağmen  bu konu ile ilgli olarak ilçedeki siyasi otorite Cumhurbaşkanının , Başbakanın ve Adalet  Bakanının ikazlarına rağmen bu konu ile ilgili bir araştırma yapmışmıdır?

  Feto terör örgütüne ait okul dersane ve bankalarla ilişkisi olan kişilerle ilgili soruşturmalar başlatılırken  bu kişi ile ilgili bir araştırma yapılmışmıdır

    Bu kişiyi şube müdürü olarak kimler görevlendirmiştir?

 Siyasi otorite  bu konularda araştırma yapmışmıdır. Kamuoyuna açıklamalıdır.

                                                                                                          Refik  Bayram

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1442  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -İlçe milli eğitimde çifte standartmı uygulandı? / 2017-05-29 13:38:48
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 8
Bugün toplam         : 2861
Toplam ziyaretçi     : 4362395

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş