AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2018-12-13 15:27:42 Şükrü acıelma ; projelerimizle geliyoruz 2018-12-11 17:46:29 Yetkililer her an düşebilirsiniz 2018-12-11 17:26:01 Leman esre meclis üyeliği müracaatını yaptı 2018-12-11 15:47:16 Kaza geliyorum diyor 2018-12-11 15:37:21 İyi parti ilçe yönetimi açıklandı 2018-12-05 13:14:29 Esnafa siftah parası mhp'den 2018-12-04 17:49:14 Hizmet aşkıyla yanan a. adayları 2018-12-04 17:04:28 Mhp'de gözler ali çankaya'ya çevrildi

İlçe başkanına nezaketsizlik

ÇUBUK AK PARTİ İLÇE BAŞKANI
27 Eylül 2018 Perşembe 17:13:55

 

                 İLÇE BAŞKANINA NEZAKETSİZLİK

 

    19 Eylül Gazileri anma gününde Ak Parti Çubuk İlçe başkanına protokolde yer vermediler.

Tüm yurtta olduğu gibi Çubuk’tada  kutlanan Gazileri Anma Günü Atatürk Parkında yapılan çelenk koyma töreninden sonra Mehmet Akif Ersoy düğün salonunda devam edildi.

 

    Düğün salonunda kahvaltılı olarak devam eden anma töreninde protokolde Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş’a yer gösterilmemesi nezaketsizlik olarak değerlendirildi.

Düğün salonunda yapılan törenin düzenini kim yaptı bilmiyoruz.  Kahvaltıda ilçe kaymakamı, belediye başkanı yan yana otururken , yanlarına ilçe milli eğitim müdürü,ve belediye başkan yardımcılarına yer verilerek ilçe başkanına yer verilmemesi ilçe başkanının yemeği terk etmesine neden oldu.

 

  ( Birinci fotoğraf)

  Törende gazilerle fotoğraf çekmek için sahneye çıkan kaymakamın belediye başkanını davet etmesi ilçe başkanının davet edilmemesi ikinci fotoğraf çekiminde gazeteci bir arkadaşın İlçe başkanını da fotoğraf için sahneye davet etmesi üzerine gazilerle fotoğraf çektiren ilçe başkanı Baki Demirbaş fotoğraf çekiminden sonra yemeği beklemeden salondan ayrıldı.

 ( İkinci fotoğraf, diğer katılanların isteği üzerine çekilen)

  İki gün önce göreve başlayan Kaymakam görmemiş olabilir,yeni geldiği için tanımıyor olabilir. Kaymakam daha sonrada kendisinin ilçe başkanının ayrı bir yerde yer verildiğini fark etmediğini ve görmediğini belirtti. Yapılanın yanlış olduğunu da söyledi.

 

   Ancak Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın kendi partisinin ilçe başkanını tanımamasının mümkünatı olmasa gerek;

 

    Başkan Acehan İlçe Başkanına yer gösterilmesini görevlilere söyleyebilirdi. Kaymakamın fotoğraf çekimi için belediye başkanını sahneye davet ettiğinde başkan, İlçe başkanınıda sahneye davet edebilirdi.

  Ama olmadı.

 

   Yaptığımız araştırmalardan sonra işin değişik boyutlarda olduğunu bu yanlışların daha önce tekrarlandığını duyduk.  En büyük turşu bizim turşu diyerek,rekorlar kitabına girmek için ,dün kendinden öncekileri eleştirenlerin topluma kaça mal olduğunu açıklamaktan kaçınan belediye yetkililerinin şarkılı türkülü yaptıkları törende de katılımcıları takdim ederken yine İlçe Başkanı Baki Demirbaşı takdim etmedikleri ortaya çıktı.

Yine yanlışlık olmuştur dedik.

Fakat Çubuk Turşu ve Kültür festivalinde düzenlenen ZARA konserinde de  protokol çadırında İlçe Başkanı Baki Demirbaş’a yer gösterilmediği, Baki Demirbaş’ın MHP ilçe Başkanı Ali Çankaya ile birlikte protokol çadırının kenarında ayakta konseri izlediği  belirtildi.

   

   Hayırdır, ne oldu.

 

  Belediye yetkilileri İlçe teşkilatına bayrak mı açtı.

 

   Bunları İlçe Başkanı Baki Demirbaş’a ve ilçe yetkililerine sorduk. İlçe başkanı yorum yapmak istemediğini belirtti. Bazı ilçe yetkilileri ise yapılanların yanlış olduğunu kabul ederken bu konuda konuşmak istemediklerini  söylediler.Bazı yanlışlıkların olduğu bilgilerini de aldık. Ancak kişilerin zarar görmemesi için yazma gereği duymuyoruz.

  Geçtiğimiz günlerde Çubuk belediyesi tarafından parkalara güvenlik için koruma görevlisi alımı yapıldığı, ilçe teşkilatının bu alımlardan haberlerinin olmadığı, kendilerine kontenjan verilmediği , belediyenin yaptığı yatırımların yapılmadan önce ilçe yöneticileri ile istişarede bulunulmadığı bilgilerine ulaştık.

 

  Yerel seçimlere ramak kala bir karışıklık var.

 Ak Parti, teşkilatlarına önem veren bir parti. Geçmişte olduğu gibi parti teşkilatı ile ters düşen hiçbir belediye yönetimi iflah olmamıştır.

 İktidar partisinin ilçe başkanı hükümetin, dolayısıyla Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın temsilcisidir.

Yapılan bu hareketler, kasıtlı bir şekilde yapılıyorsa bu tür yaklaşımların ilçemiz içinde iyi bir görüntü olmadığını belirtmekte fayda var.

 

 

         Kalın sağlıcakla….                                                                  Refik Bayram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 840  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -İlçe başkanına nezaketsizlik / 2018-09-27 17:13:55
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 12
Bugün toplam         : 2672
Toplam ziyaretçi     : 4382171

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş