Seçim kulisi: muhtemel ak parti a. adayları

Kulislerde Çubuk’un AK Parti Belediye Başkan A. Adayları

AK Parti, yerel seçim hazırlıklarını yoğunlaştırırken, ‘yerel seçim ittifakı’, ‘yerel seçim adayları’, ‘başkan belirleme komisyonları’ konularında çalışma başlattı.

Çubuk Belediye Başkanlığını kaybetmek istemeyen ve vatandaşların istek ve şikayetlerini göz önünde bulunduran ve bu konuda yoğun bir şekilde çalışma yapan Ak Parti’de belediye başkan aday adayı kulisleri de yapılmaya başlandı. 

Bu arada aday adayları da yoğun bir şekilde çalışma yürüttüğü ve günlerinin büyük bir kısmını genel merkezde ve il de geçirdiği belirtiliyor. Ayrıca kulislerde geçen bir diğer konuda mevcut yönetimin A ve B planı üzerinde durduğu iddia edilirken, aday adaylarında ellerinde güçlü kozların olduğu ve bir çok konuda genel merkeze ve ile giden şikayetleri biriktirerek genel merkezde gündeme getirdikleri iddia ediliyor.

     Çekişmeli ve bol ataklarla geçeceği ön görülen aday adaylığı sürecinde bir çok kalbin kırılacağı ve yol ayrılıkların yaşanacağı şimdiden göründüğü söylenenler arasında. İlçe yönetiminin yapılan çalışmalar ve projelerde belediye tarafından kendi fikirlerinin alınmaması ve bu nedenle de bir çok konuda hatalar yapıldığını iddia etmesi gündemi etkiliyor. Tabi bunun yanında bir çok kişisel ilişkiler ve şaibelerden oluşan iddialarda havlarda uçuşacağı iddialar arasında.

 Öte yandan ismini aday adaylığı sürecinde sır gibi saklayan ve mevcut yönetimin çok yakınında yürüyen bir yöneticinin ise A planının işlememesi durumunda kendisinin B planı olarak aday adayı olmak için bazı büyüklerinin nezdinde çalışmalar yürüttüğü de gelen iddialar arasında.      

Öte yandan yapılan son anketlerde istenilen sonuçların alınmadığı iddia ediliyor. Bu nedenle de aday adayları üzerinden yeni anketler yapılacağı ve ilçe yönetiminin isteklerinin de göz önünde bulundurulacağı adayın belirleneceği gelen duyumlar arasında.

10'un üzerinde aday adayı beklenirken, AK Parti kulislerinde  isimleri geçen AK Parti Çubuk Belediye Başkan Aday Adayları şöyle :

1-Tuncay Acehan- Çubuk Belediye Başkanı

2-Baki Demirbaş – Ak Parti İlçe Başkanı

3-Mustafa Demir – Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Ak Parti  Genel merkez AR-GE Başkanlığı

4-İbrahim Taşkesti – Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı

5-Lokman Özden – Bir dönem önceki Belediye Başkanı

6-Süleyman Haksever – eski belediye başkanı

7-Şükrü Acıelma – Eski Belediye Başkan Yardımcısı

8-Yasin Özen – İşadamları dernek başkanı

9-Murat Aslan – İlçe Milli Eğitim Müdürü

10-Zeki Metin

11-Sadık Yamaç

12Bülent Çağlar

 13-OSMAN YÜCE

 

 

 

 

 

habercubuk.com sitesinden 20.05.2019 tarihinde yazdırılmıştır.