Susuz- dağkalfat sınırı çizildi

 SUSUZ - DAĞKALFAT SINIRI ÇİZİLDİ

1982 yılındı heyelan nedeniyle yeri değişen ve Susuz mahallesi sınırları içerisinde kalan Dağkalfat mahallesi ve susuz mahalle sınırları çizilerek yıllardır süren belirsizlik sona erdi.

2 yıl önce mahalle sakinlerinin belediyeye başvurması ile Belediye Başkan’ı Tuncay Acehan’ın talimatları ile başlatılan çalışma Çubuk belediye meclisi ve büyükşehir belediye meclisinin yaptığı çalışmalarla sona erdirilerek sınırlar belirlendi.

 Ayrıca bu süre zarfında mahalle halkının sağduyu ve birlik beraberlik içerisindeki yaptığı çalışmalarda sınırların belirlenmesinde büyük rol oynadı.

8 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’de  Söbüçmen-Çanaklıçeşme mevkiinde mahalle sakinlerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında yeni sınırların her iki mahalle halkına hayırlı olması temenni edildi.

Yapılan toplantıya Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Metin, H. Hüseyin Karakuş,Çubuk Muhtarlar Dernek Başkanı Abdullah Esre,Belediye Meclis Üyesi Ahmet Keser, Mahalle Muhtarları, dernek başkanları ve mahalle sakinleri ile basın mensupları katıldı.

Dağkalfat muhtarı Adem Erbasan yaptığı konuşmada” mahalleler arasındaki sınır tespiti ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda büyük emeği geçen belediye başkanı Tuncay Acehan’a Bşkan yardımcıları H. Hüseyin karakuş ve Zeki Metin’e büyükşehir yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu süre zarfında sükûnetle birlik beraberlik içiresinde yapılan çalışmalarda büyük katkıları olan mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Susuz mahallesi muhtarı Hüseyin Biçer’de yaptığı konuşmada Belediye başkanına, başkan yardımcılarına ve emeği geçen belediye yetkililerine teşekkür etti. Yapılan çalışmalarda araştırarak doğruyu bulduk ve ona göre karar verdik. İki mahalle halkı olarak biriz, beraberiz, ve akrabalıklarımız var. Biz gönül çizgimizi çizdik. Her iki mahalle halkımıza hayırlı olsun.

Mahalle dernek başkanları da yaptıkları konuşmalarda bu sorunun çözümünde tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler. Birlik beraberlik mesajları verdiler.

 Belediye Başkanı Tuncay Acehan yaptığı konuşmada” 1982 yılında meydana gelen heyelan nedeniyle yeri değiştirilen ve susuz sınırları içerisinde kalan Dağkalfat ve Susuz sakinleri iki yıl önce bize geldiler. Sınırlarının belirlenerek tapu işlemlerinin yapılmasını istediler. Bizde bunun birlik ve beraberlik içerisinde çözülmesi için gerekli çalışmanın başlatılması talimatını vererek çalışmalara başladık.  Muhtarlarımız ve dernek başkanlarımızla sınırları belirledik. Çubuk belediyesi ve büyükşehir belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla sınırları belirledik.

 Çubuk belediyesi olarak hizmet odaklı iş yapıyoruz. Şu mahalle şu kadar oy vermiş, vermemiş, sünni, alevi çıtak, ovalı ayırımı yapmadan herkese eşit hizmet ediyoruz

 

habercubuk.com sitesinden 13.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.