18 mart çanakkale zaferi törenlerle kutlandı

 

              18  MART ÇANAKKALE ZAFERİ TÖRENLERLE KUTLANDI

 

18 Mart Şehitleri anma günü ve Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Çubuk’ta da törenlerle kutlandı.

 Törene Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Belediye Başkan yardımcısı H. Hüseyin Karakuş,  İlçe J. Bölük komanı, İlçe Emniyet müdürü, CHP  İlçe Başkanı Vural Çokcan,  İYİ Parti Temsilcileri, Daire amirleri Çubuk Şehit aileleri Derneği Başkanı Zeki Avan ve yöneticileri ile şehit ve gazı aileleri , Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri ,öğretmenler,öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Kaymakam İbrahim Çenet ve Belediye Başkanı Tuncay Acehan tarafından anıta çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Gün dolayısıyla Çubuk Şehitliği'nde de tören düzenlendi.

Şehit yakınları, gaziler ve daire amirlerinin katılımıyla düzenlenen programda şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Kaymakam Çenet, burada yaptığı konuşmasında, 18 Mart 1915'te, tarihte eşine rastlanmayacak bir kahramanlık sergilendiğini belirtti.

Belediye Başkanı Acehan da tüm şehitleri rahmetle ve minnetler andıklarını ifade ederek, "Devlet ve millet olarak ne yapsak şehit anne ve babalarının hakkını ödeyemeyiz. Çanakkale’den Afrin’e şehitler, bu milletin ve devletin varlığının yegane sebebidir." dedi.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan ise Mehmetçik'in Suriye’nin Afrin bölgesinde gösterdiği başarılarla Türk devletinin ve milletinin gücünü bir kez daha dosta düşmana gösterdiğini söyledi.

Törende, Çubuk Müftüsü Muharrem Genç tarafından dua edildi ve şehit mezarları ziyaret edildi.

Katılımcılar, Çubuk Şehitliği'ndeki programın ardından Paşa Mezarlığı'ndaki şehit kabirlerini de ziyaret etti.

 

Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü dolayısıyla halk eğitim merkezinde Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi tarafından bir proğram düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı İbrahim Çenet, Belediye Başkanı Tuncay acehan, C. Başsavcısı Mesut Güler, İlçe emniyet müdürü  Hüseyin Çam, İlçe J. Bl. Komutanı Umut Gürses  daire müdürleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katılımcılar, Çubuk Şehitliği'ndeki programın ardından Paşa Mezarlığı'ndaki şehit kabirlerini de ziyaret etti.

habercubuk.com sitesinden 21.01.2019 tarihinde yazdırılmıştır.