Neşeli farklı kazandı

                             NEŞELİ FARKLI KAZANDI

 

          Ayhan  Şahan 81         Adnan Yazıcı 89          Fatih Raşit Neşeli  450

   

      Çubuk şoförler ve otomobilciler esnaf odası  seçimini Fatih  Raşit Neşeli farklı kazandı. Pazar günü Çubuk Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezinde yapılan seçimde 3 aday yarıştı.

 Fatih Raşit Neşeli, Ayhan Şahan ve Adnan Yazıcı’nın aday olduğu kongrede Fatih Raşit Neşeli  oy kullanan  630 üyden 450 ‘sinin oyunu alarak o5danın yeni başkanı oldu.

Kongrede Ayhan Şahan 81, Adnan Yazıcı’da 89 üyenin oyunu aldı.

Kongrede üç adaya 10’ar dakika konuşma süresi verildi. İlk konuşmayı adaylardan Adnan Yazıcı yaptı.

Yazıcı yaptığı konuşmada “ ben içinizden biriyim. Otobüsçünün, dolmuşçunun servisçinin,taksici esnafımızın sorunlarını otobüsçü bir esnaf olarak biliyorum. Bugüne kadar oda başkanlığı görevinde bulunan yönetim kuruluna ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu yarışa katılan diğer aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum”.

 İkinci olarak konuşmasını yapan Ayhan Şahan

”Ayhan Şahan olarak hedefim var. İlçemizde ki esnafımızın dertlerini sorunlarını çözmek için aday oldum. Her zaman esnafımızın sorunlarını dile getirdik.    Dolmuşçu arkadaşımız Yenice’den öteye geçemiyor. Servisçi baskı altında. Kamyoncu kan kaybediyor, lojistik firmalar karşısında eriyor. Oda yöneticileri bugüne kadar bu sorunları çözmediler. Biz efelenmek için değil, hizmet etmek için geleceğiz” dedi.

Son olarak konuşmasını yapan Fatih Neşeli konuşmasını mevcut yönetimde bulunması sebebiyle konuşan adayların sorularını cevaplayarak başladı.

“ İnsanların en hayırlısı ,insanlara hizmet edendir diyerek başlayan Neşeli, Ben demiyorum, Biz diyerek söze başlıyorum. Ben demek şeytana mahsustur. Neşeli oda  yönetiminde bulunduğu süre içerisinde esnaflar ile ilgli çalışmaları anlattı.  Oda ücretlerinin Ankara’da 300TL’nin üzerinde olduğunu Çubuk’ta ise 203 TL7ye indirdiklerini belirtti. Diğer aday Adnan Yazıcı’nın odaya servis minübüsü alacağız sözüne karşılık geliri olmayan odaya nasıl servis minübüsü alacaksınız diye sorması üzerine ,Adnan Yazıcı  gerekirse cebimizden alırız” cevabı dikkat çekti.

 Neşeli  Bizim derdimiz ne makam odası, ne de kapının önündeki makam arabası. Bizim derdimiz insanlara hizmet ederek Allah’ın rızasını kazanmak dedi”.

Adaylar yönetim kurulu üyelerini üyelere tanıtırken üç aday da bir araya gelerek tüm üyelere hep birlikteyiz. Kim kazanırsa kazansın kaybedenler kazananların yanında olacaktır dediler.

 

                   KONGREYE BELEDİYE BAŞKANI KATILMADI

Çubuk şoförler ve otomobilciler  esnaf odasının seçimine Kaymakam, Çubuk Belediye Başkanı ve ilçedeki partilerin temsilcilerinin katılmaması dikkat çekti.

Mevcut oda başkanı Zekeriya Erdoğmuş bu konudaki  sorulara kendilerinin belediye başkanı ve siyasi parti temsilcilerini davet etmediklerini belirtti.

İlçenin en etkin odalarından olan oda yetkililerinin  Kaymakam , belediye başkanı ve siyasi parti temsilcilerin neden davet etmedikleri ise merak konusu oldu.

 

 

habercubuk.com sitesinden 21.01.2019 tarihinde yazdırılmıştır.