Çubuk ak parti'de metal yorgunluğu var mı yok mu?

  

   ÇUBUK AK PARTİ’DE METAL YORGUNLUĞU VAR MI?

    YOK MU?

     Geçtiğimiz aylarda hatırlarsanız  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan metal yorgunluğu olan teşkilatlarla yürümenin mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine bazı büyükşehir belediye başkanları, il başkanları, ilçe belediye başkanları,ilçe teşkilatları görevlerinden alındı.

  İşin bizi ilgilendiren tarafı Çubuk Ak Parti ilçe teşkilatında metal yorgunluğu var mı? Yok mu?

 Sokaktaki vatandaşa sorarsan ilçe teşkilatında bir yorgunluk var. Çünkü vatandaş derdini anlatacak, sorunlarını çözecek bir merci bulamamaktan şikayet ediyor. İlçe Milli Eğitim evlere şenlik. Birçok iddialar var.  Siyasi otoriteden ses yok.  Siyasi otoritenin arkasında durduğu İlçe Milli Eğitim Müdürü ilçenin idari ve mülki amiri olan kaymakamın talimatlarını yerine getirmemek için direniyor.

Neden? Arkasındaki siyasi otoriteye güveniyor.

Tuncay Acehan’ın kendi ikrarı ile evet İlçe Milli Eğitim müdürünün arkasında durduk. Ama yapılan usulsüzlük iddialarına karşın her nedense sesleri çıkmıyor. İlçe teşkilatının ise pek umurunda görünmüyor.

Aile ve sosyal Politikalar İlçe Müdürü ile ilgili şikayetler ise aldı başını gidiyor. Vatandaşların şikayetlerine ilçe başkanı kulak tıkıyor. İlçe müdürlüğünde çalışan bu ilçenin yetiştirdiği yeni göreve başlayan çocuklarımıza  baskı uyguladığı iddiaları ile ilgili şikayetlere;

 Burada yazmaktan çekindiğim yardım için giden bayanlara müdürün uyguladığı uygunsuz hareket iddiaları.

Vatandaşları çileden çıkarmaya başladı.

Vatandaş derdini anlatacak merci bulamamaktan şikayetçi. İlçe başkanına yapılan şikayetlere ilçe başkanının biraz şey arkadaştır, ama çalışkan arkadaş diyerek  vatandaşın sorunları ile ilgilenmemesi tepkileri her geçen gün arttıyor.

   Hastanedeki bilgisayar sistemi evlere şenlik. Bir hasta muayenesinde 3 defa gidiyor. Tekrar baştan başla. 1999 yılı bir yazılım. Hasta şikayetçi, çalışan doktor şikayetçi, memur şikayetçi. Şikayetçi olmayan tek merci hastane yönetimi ve siyasi otorite. Yeni göreviniz hayırlı olsun. İçilsin çaylar.

Aman ihtiyaçları dile getirmeyelim, bozulmasın rahatımız öyle mi?

 Saat 17.00 olmuş doktor sistemsizlikten muayenesini bitirememiş. Halden anlamayan vatandaş isyan ediyor saat kaç oldu.Sistem yok E reçeteyi çıkarmak mümkün değil.

İlçede hırsızlık, uyuşturucu almış başını gidiyor. Polis 12 saat, 16 saat çalışıyor.

2004 yılında ÇUBUK’ta  127 polis görev yaparken bugün resmi nüfus 90 bin, gayrı resmi 100 bin’in üzerinde 85 polis görev yapıyor. Akyurt’un nüfusu 25 bin,  85 polis görev yapıyor. İlçede polis sayısı  yetersiz.

 

 

Soruyoruz şimdi bu sorunları kim çözecek?

 Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı, Başbakan,Bakanlar gece gündüz il, il, ilçe, ilçe dolaşırken vatandaşın sorunlarını dinlerken  Çubuk ilçe teşkilatın ne yapıyor?

 Vatandaşın  veilçenin  sorunları ile ilgilenmeyen ilçe teşkilatında metal yorgunluğu var mı?

Yok mu?

 Takdir vatandaşın 

 

                                                                                                        Refik Bayram

habercubuk.com sitesinden 16.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.