Mhp afrine destek için kan bağışında bulundu

 MHP AFRİN’E DESTEK İÇİN KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

 

  MHP Çubuk İlçe Teşkilatı,kadın kolları başkanlığı ve Ülkü Ocakları  Afrin’de savaşan şereafli Türk ordusuna bir nebzede olsa destek vermek amacıyla topluca Atatürk parkında Kızılay’a  kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunmadan önce bir basın açıklaması yapan  MHP Çubuk İlçe Başmkanı Ali Çankaya şu açıklamayı yaptı.

 

Değerli basın mensupları Kıymetli Çubuklu Hemşerilerim

Bilindiği üzere Suriye’deki terör örgütleri unsurlarından ülkemize yönelen tehditlerin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı kapsamında bertaraf edilmesi, sınır hattımızın terör unsurlarından temizlenmesi için ordumuz zeytin dalı harekâtını başlatmıştır.

Bilinmelidir ve unutulmamalıdır ki bizler milliyetçi ülkücü camia olarak vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru refahı için her zaman göreve hazırız ve inançla beklemekteyiz.

Bugün burada şerefli Türk ordusuna bir nebzede olsa yardım edebilmek için kan vermeye geldik. Ama vatanımıza kan lazımsa dünyanın şah damarını keser ve kanımızı da bu uğurda dökeriz.

Ay gökte kaldıkça aksakalların ve ulu kocaların duası ordumuzun üzerine olsun . Büyük Türk milletine savaş düğündür bizde ordumuzu düğüne gönderdik ellerimizi semaya kaldırdık ve dualarımızı da onların yanında uğurladık.

Ailene bir şey diyor musun diyen muhabire beklemesinler diyen şerefli Türk askeri bir gece ansızın afrini yerle bir ettiği gibi yine bir gece ansızın münbiçe haddine bildirmek ve taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmamak için herakata devam etmelidir. Hedefimiz elbette kızıl elmadır

Savaşa hayır diye naralar atan sözde vatan sever ama aslında vatan haini olanlara ise adli mercilerce haddini bildirmekte bizlerin boynunun borucudur. Yıllarıdır söylediğimiz ve anlatmaya çalıştığımız batının çirkin ve lekeli yüzünü bugünde kuşku yok ki Türk milleti görmektedir.

Ordu sefere çıktığında dua edilir biz böyle gördük böyle yetiştik. Ordumuza kara leke atmaya çalışan terör örgütlerinin sözcüsü niteliğinde hal takınan kim var ise, TSK katliam yapıyor sivilleri katlediyor

diyerek haklı duruma düşmek isteyen mağdur edebiyatına başvuran insanların karşısında dimdik bir şekilde duruyor ve ordumuza atılmaya çalışılan pis iftiralara karşı göğsümüzü siper ediyoruz.

Zeytin dalı harekâtı sırasında şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet acılı ve kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun Allah ordumuzu ve milletimizi her türlü belalardan uzak uzak tutsun. ZAFER ALLAHA İNANANLARINDIR !!!

                                                             M.H.P Çubuk İlçe Başkanı

                                                                         Ali ÇANKAYA

 

 

 

 

habercubuk.com sitesinden 19.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.