Şehit oğlunun mutlu günü

 

Bingöl’de 1997'de vatani görevini yaparken şehit olan Jandarma Er Ali Kayhan'ın oğlu Süleyman Kayhan dünya evine girdi.

Bingöl’de 1997'de vatani görevini yaparken şehit olan Jandarma Er Ali Kayhan'ın oğlu Süleyman Kayhan dünya evine girdi.

Bölücü terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Er Kayhan'ın oğlu Süleyman Kayhan, Esra Göktürk ile evlendi.

Düğüne, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, davetli misafirler, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Dernek Başkanı Avan, düğündeki konuşmasında tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Avan, şunları kaydetti:

"Bu düğünün şehit ailesinin düğünü olması nedeniyle töreni düzenlemiş bulunuyoruz. Amacımız onların yalnız olmadığını hissettirmektir. Bizler bu güne kadar şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve üyelerimizin, mutlu ve kederli günlerinde hep yanlarında olduk. Bundan sonra da gücümüz nispetinde, yanlarında olmaya devam edeceğiz, yeni evlenen çiftimize de ömür boyu mutluluklar diliyoruz."

Şehit eşi Hatice Kayhan’da hüzün, sevinç ve gururu bir arada yaşadığını belirterek, "Eşim şehit olduğunda iki evladım vardı. Kızım çağla 1 buçuk, oğlum Süleyman da 3 yaşındaydı. Allah'a çok şükürler olsun, şehidimin emanetlerini bu günlere kadar getirmeyi başardım. Onlara hem baba hem anne olarak iki evladımın da mürüvvetini gördüm. Allah'ım bu mutlu günlerini bizlere gösterdi." ifadelerini kullandı.

Şehit oğlu Süleyman Kayhan ise mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan dernek başkanı Zeki Avan'a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Dernek Başkanı Avan, genç çifte şehitler panosu, Kuranı Kerim meali, çeyrek altın ve Türk bayrağı hediye etti.

habercubuk.com sitesinden 16.01.2019 tarihinde yazdırılmıştır.