AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-03-22 15:07:17 Baki demirbaş basın mensupları ile bir araya geldi 2019-03-20 11:37:05 Büyük ankara mitingine davet 2019-03-18 23:54:34 Çubuk'lular mansur yavaş'ı yalnız bırakmadılar 2019-03-18 19:10:38 Mansur yavaş; istediğiniz tuzağı kurun allah'ın da bir hesabı var 2019-03-18 18:28:48 Karagöl astım ve termal hotel,futbol sahaları projesi 2019-03-18 18:01:46 Çanakkale zaferinin 104. yılı törenlerle kutlandı 2019-03-14 23:23:12 Başhekimden nezaketsizlik 2019-03-14 23:23:01 Başhekimden nezaketsizlik

Camide siyasi gerginlik

Çubuk Fatih Sultan Mehmet Caminde gergin anlar yaşandı.
29 Mart 2014 Cumartesi 02:45:20

Yerel Seçimlere bir gün kala Çubuk'ta siyasi gerginlik oluştu. İddialara göre diyanet mensubu bazı memurlar Cuma gecesi sendika toplantısı yapmak üzere,Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ömürdede mevkiindeki caminin altındaki salonda toplantı düzenledi. Toplantıya Çalışma Bakan Yardımcısı Halil Etyemez'in ve AkParti Çubuk Belediye Başkan Adayı Tuncay Acehan ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden bazılarının katıldığı iddiaedildi. 

MHP, BBP, CHP li ve Saadet Partisi belediye başkan adayları ve çok sayıdadeğişik partili cami önünde bu duyum üzerine cami önünde toplandı. Olay yerine polis ekipleri geldi. Başkan adaylarının toplantı salonuna alınmasıkararlaştırıldı. Belediye Başkan Adayları içeri girdiler. Hayati Tamer kısasüre sonra tepki vererek dışarı çıktı. Daha sonra Mustafa Özden toplantıyapılan yerden dışarı çıktı. 

Fatih Sultan Mehmet Camii altındabulunan toplantıdan çıkan din görevlileri ile partililer arasında sözlüatışmalar oldu. Din görevlileri sendika toplantımız vardı diye kendilerinisavunurken, muhalif partililer toplantının siyasi içerikli olduğunu dilegetirerek bu yanıt karşısında daha da sinirlendi.


Konu ile ilgili Belediye Başkan Adayları ve İlçe Başkanlarıaçıklamalarda bulundu.

Hayati Tamer, çıkışta yaptığı açıklamada, "madem siyasi toplantı değil, niçin diğer partilerin adayları çağrılmıyor." derken, Mustafa Özden; "Ak Parti Adayı Tuncay Acehan toplantıyı kendi amaçları doğrultasında kullanmış" diye açıklamada bulundular.
MHP Çubuk İlçe Başkanı Ahmet ÖZATEŞ yaptığı açıklamada; “AkParti Belediye Başkan Adayı Tuncay Acehan'ın ve Çalışma Bakan Yardımcısı HalilEtyemez'in böyle bir toplantıda seçime bir gün kala birlikte bulunmaları çokmanidardır. Belirtilen sendika toplantısına katılan din görevlilerinin çoğununsandık kurullarında görevli olması bizleri rahatsız etmiştir. Toplantının daDiyanet Başkanlığına ait bir Kuran Kursunda yapılıyor olması ne kadar kanunibir durumdur. Konu ile ilgili olarakyetkilileri göreve davet ediyorum.” dedi.

Hayati Tamer
Değerli Çubuk Halkı bu gece İlçemizde Bulunan Fatih Sultan Mehmet Camisinde içlerinde 30 Mart yerel seçimlerde görev alacak devlet memurlarınında olduğu bir toplantı düzenlendi.Bu toplantıya Bakan Yardımcısı Akparti Belediye Başkan Adayı ve Akparti İlçe Yöneticileri Katıldı.Yapılan bu toplantı tarafımızca yerinde tespit edilerek emniyet birimleri haberdar edilip gerekli başvurular yapılmıştır.Soruyorum 30 Mart Yerel seçimler öncesi sandık kurullarında görevli devlet memurları ile toplantı yapmak yasak olmasına rağmen hangi ahlaka hangi vicdana sığar.Bizler Adaletli bir seçim geçmesini beklerken sizlerin seçim görevlileri ile toplantı yapmak neyin işaretidir.Bu yaptığınız hakka hakkaniyete sığar mı.Dilinizden düşürmediğiniz hak ve adalet bu yaptığınızın neresinde.Unutmayınız Yüce Rabbim hile yapanları asla başarıya ulaştırmaz sizler sadece başarı kazanacağınızı düşünürsünüz.Çubuk Halkı sizlere gereken cevabı sandıkta hilesiz dürüstce ve korkusuzca verecektir.Umarım başınızı yastığa koyduğunuzda ne yaptığınızın farkına varıp yürekli olup istifa edersiniz.Allah her daim doğrularla beraberdir.

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1648  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Camide siyasi gerginlik / 2014-03-29 02:45:20
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 22
Bugün toplam         : 5470
Toplam ziyaretçi     : 4767741

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş