AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-01-14 13:17:23 Ramazan durut;eleştirmeye değil, çözüm bulmaya geliyoruz 2019-01-14 12:55:25 Son dakika; haksever aday mı olacak? 2019-01-13 20:55:36 Mansur yavaş tanıtım toplantısı 2019-01-11 19:46:13 Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe 2019-01-11 19:16:28 Baki demirbaş gazeteciler gününü kutladı 2019-01-11 16:37:49 Mansur yavaş'a ankara kalesi esnafından büyük ilgi 2019-01-11 16:28:04 Mansur yavaş; ankaragücü şampiyonlar liginde oynayacak 2019-01-06 20:47:03 Köpeklerden kaçarken ayağını kırdı

Camide siyasi gerginlik

Çubuk Fatih Sultan Mehmet Caminde gergin anlar yaşandı.
29 Mart 2014 Cumartesi 02:45:20

Yerel Seçimlere bir gün kala Çubuk'ta siyasi gerginlik oluştu. İddialara göre diyanet mensubu bazı memurlar Cuma gecesi sendika toplantısı yapmak üzere,Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ömürdede mevkiindeki caminin altındaki salonda toplantı düzenledi. Toplantıya Çalışma Bakan Yardımcısı Halil Etyemez'in ve AkParti Çubuk Belediye Başkan Adayı Tuncay Acehan ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden bazılarının katıldığı iddiaedildi. 

MHP, BBP, CHP li ve Saadet Partisi belediye başkan adayları ve çok sayıdadeğişik partili cami önünde bu duyum üzerine cami önünde toplandı. Olay yerine polis ekipleri geldi. Başkan adaylarının toplantı salonuna alınmasıkararlaştırıldı. Belediye Başkan Adayları içeri girdiler. Hayati Tamer kısasüre sonra tepki vererek dışarı çıktı. Daha sonra Mustafa Özden toplantıyapılan yerden dışarı çıktı. 

Fatih Sultan Mehmet Camii altındabulunan toplantıdan çıkan din görevlileri ile partililer arasında sözlüatışmalar oldu. Din görevlileri sendika toplantımız vardı diye kendilerinisavunurken, muhalif partililer toplantının siyasi içerikli olduğunu dilegetirerek bu yanıt karşısında daha da sinirlendi.


Konu ile ilgili Belediye Başkan Adayları ve İlçe Başkanlarıaçıklamalarda bulundu.

Hayati Tamer, çıkışta yaptığı açıklamada, "madem siyasi toplantı değil, niçin diğer partilerin adayları çağrılmıyor." derken, Mustafa Özden; "Ak Parti Adayı Tuncay Acehan toplantıyı kendi amaçları doğrultasında kullanmış" diye açıklamada bulundular.
MHP Çubuk İlçe Başkanı Ahmet ÖZATEŞ yaptığı açıklamada; “AkParti Belediye Başkan Adayı Tuncay Acehan'ın ve Çalışma Bakan Yardımcısı HalilEtyemez'in böyle bir toplantıda seçime bir gün kala birlikte bulunmaları çokmanidardır. Belirtilen sendika toplantısına katılan din görevlilerinin çoğununsandık kurullarında görevli olması bizleri rahatsız etmiştir. Toplantının daDiyanet Başkanlığına ait bir Kuran Kursunda yapılıyor olması ne kadar kanunibir durumdur. Konu ile ilgili olarakyetkilileri göreve davet ediyorum.” dedi.

Hayati Tamer
Değerli Çubuk Halkı bu gece İlçemizde Bulunan Fatih Sultan Mehmet Camisinde içlerinde 30 Mart yerel seçimlerde görev alacak devlet memurlarınında olduğu bir toplantı düzenlendi.Bu toplantıya Bakan Yardımcısı Akparti Belediye Başkan Adayı ve Akparti İlçe Yöneticileri Katıldı.Yapılan bu toplantı tarafımızca yerinde tespit edilerek emniyet birimleri haberdar edilip gerekli başvurular yapılmıştır.Soruyorum 30 Mart Yerel seçimler öncesi sandık kurullarında görevli devlet memurları ile toplantı yapmak yasak olmasına rağmen hangi ahlaka hangi vicdana sığar.Bizler Adaletli bir seçim geçmesini beklerken sizlerin seçim görevlileri ile toplantı yapmak neyin işaretidir.Bu yaptığınız hakka hakkaniyete sığar mı.Dilinizden düşürmediğiniz hak ve adalet bu yaptığınızın neresinde.Unutmayınız Yüce Rabbim hile yapanları asla başarıya ulaştırmaz sizler sadece başarı kazanacağınızı düşünürsünüz.Çubuk Halkı sizlere gereken cevabı sandıkta hilesiz dürüstce ve korkusuzca verecektir.Umarım başınızı yastığa koyduğunuzda ne yaptığınızın farkına varıp yürekli olup istifa edersiniz.Allah her daim doğrularla beraberdir.

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1569  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Camide siyasi gerginlik / 2014-03-29 02:45:20
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 14
Bugün toplam         : 3545
Toplam ziyaretçi     : 4487523

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş