AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-07-18 16:45:30 Başkan demirbaş tır şoförünü ödüllendirdi 2019-07-18 16:16:17 Satranç fedarasyonu başkanı baki demirbaş'i ziyaret etti 2019-07-12 12:22:03 7 kişi tutuklandı 2019-07-11 14:17:44 İlk turşu başkan baki demirbaş'tan 2019-06-20 22:11:08 Çubukspor başkanlığına lokman kılıç getirildi 2019-05-30 01:00:57 Festival istişare toplantısı yapıldı 2019-05-30 00:29:28 Başkan demirbaş bir ilke imza attı 2019-05-28 23:54:03 Yükselenkoleji şehit ailelerine iftar verdi

Bbp adayı özden; borç yiğidin kamçısıdır

ÇUBUK
26 Şubat 2014 Çarşamba 15:47:03

BBP Çubuk Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Özden basın toplantısı düzenledi

Çubuk Lefkoşe Lokantasında belediye meclis üyeleri ile basın mensuplarının karşısına geçen Özden, kavgasız, gürültüsüz, insanların birbirlerini kırmadığı, projelerin yarıştığı bir seçim süreci geçirilmesini temenni ettiklerini söyledi. 

Projelerini bastırdıkları kitapçıkla tüm kamuoyuna duyurduklarını vurgulayan Özden, şöyle konuştu: 
''Biz bu projeleri kafadan atmadık. Sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin, basın mensuplarının görüşlerini alarak ve onları harmanlayarak oluşturduk. İlçemizin en büyük problemlerinin başında ulaşım gelmektedir. Hatta bir vatandaşımız, 'otursak da ayakta gitsek de sanki sırtımızda yük taşıyoruz gibi gidip geliyoruz' dedi. 

Çubuk ve Ankara arasında ciddi bir ulaşım sorunumuz var. İkinci en büyük sorun ise su sorunudur. Üçüncü en büyük sorunumuz ise imar sorunudur. Bazı mahallelerde imar yapılamadığı için konut yapılamıyor ve dışa göç oluyor.''

 


Belediyenin ne kadar borcu olduğunu bildiklerinui savunan Özden, ''Açıklananın tersine çok daha yüksek borç olduğunu biliyoruz. Ancak biz 'borç yiğidin kamçısıdır' diyoruz. Borçlu olmak hizmet yapılamaz anlamına gelmez. Biz en azından israfı önlediğimizde bazı hizmetlerin yapılabileceğine inanıyoruz. Hizmet yapılabilmesi için uluslararası ve Avrupa Birliği fonları var. Biz bunlarla ilgili araştırmalarımızı yaptık. Dolayısıyla mali kaynakları bulacak projelerimiz de var'' diye konuştu. 


Özden, işçi çıkartmanın ahlaki bir uygulama olmayacağını anlatarak, fazla istihdam yapılmış ise onları farklı alanlarda değişik şekilde planlayarak hiçbir kimseyi mağdur etmeyeceklerini kaydetti. 

Şirket çalışanlarının durumlarını iyileştirmeye gideceklerini ifade eden Özden, ''Hatta biz belediyede çalışanları belediyenin şirketi üzerinden çalıştıracağız ve bir çorba daha fazla vermeye çalışacağız. Şirketlerin kar marjlarını neden çalışanlara vermeyelim diye düşünüyorum. Onların hayat standartlarını yükseltmeyi düşünüyorum'' dedi. 

 

 İSTİFA EDEN ARKADAŞLARIMIZA KIRGIN DEĞİLİZ

BBP belediye başkan adayı Özden, parti yönetiminden istifalarla ilgili soruya ise biz o arkadaşlarımıza kırgın değiliz dedi. Bu tür istifalar her seçimde olur. Herkesi memnun etmek mümkün değil. İnsanlar tepkilerini istifalarla ve değişik söylemlerle dile getirebilirler. İstifa irade beyanıdır bunlarda normaldir. Bu kırgınlıkları telafi ederiz diye düşünüyorum. İstifalar partiden değil, yönetimden istifalardır. Bize ulaşan 1 istifa var. Bize danışılmadı diye kırgınlıklar var. Bizim hiçbir arkadaşımızla sıkıntımız yok. Tuğrul Beyinde ismini vermişler. Tuğrul bey yanımızda, gönül birliği yapmış bir arkadaşımız. Partimize üyeliği yok. Kendisine meclis üyeliği teklif ettik. Kendisi bu dönem listeye girmek istemedi.

AMATÖR KULÜPLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

BBP adayı Özden gençliği spora teşvik etmek için ilçede bulunan amatör spor kulüplerine maddi ve manevi her türlü destek sözünü burada veriyorum. Bakın ilçede bulunan amatör futbol kulüplerimizin maç yapacağı bir sahaları yok. Başka ilçelere maç yapmaya gidiyorlar. Dünya şampiyonu olan sporcularımız parasızlıktan havaalanında yatıyor. Bunlar ulusal basında yer alıyor. İlçemizin kötü reklamı olduğu gibi, gençlerimizi spordan soğutuyor. Biz bunlara mahal vermeyeceğiz. Amatör kulüplerin birçok dalda çoğalarak gençlerimizin kötü yola düşmesini önlemek için her türlü desteği vereceğiz.

SOKAK KAPATAN DEĞİL, AÇAN BİR BELEDİYECİLİK SERGİLEYECEĞİZ.

Özden imar uygulamalarındaki çarpıklıkla ilgili soruları cevaplandırırken,sokakları kapatan değil, sokak açan bir belediyecilik sergileyeceğiz. 18. maddeyi insanlara eza cefa olarak değil modern bir kentleşmenin oluşması için kullanacağız. Belediyeye rant elde etmek için değil, insanları mutlu etmek daha yaşanılır bir Çubuk için kullanacağız.   Arsa üretmek için kullanılan18. maddeden insanların büyük rahatsızlığı var. İşleri zorlaştırmayacağız, kolaylaştıracağız.

BELEDİYEDEKİ HANTAL YAPIYI KALDIRACAĞIZ

Belediye Başkanlığını Allah bize nasip ederse belediyedeki hantal yapıyı kaldıracağız. Bize ayak uyduramayan arkadaşlar ya bize uyarlar, yada başka kurumlara giderler. Çünkü bizim öncelikli düşüncemiz vatandaşın mutluluğu. Belediyeye gelen vatandaş çayını içerken işleri olacak. Vatandaşa zorluk çıkaran değil, işlerini kolaylaştıran bir yönetim anlayışını ön planda tutacağız.

MÜDÜR ATAMALARI AHLAKİ DEĞİL

Son günlerde belediye başkanı Lokman Özden’in giderayak bazı personelleri başkan yardımcılıklarına atayarak müdür kadrosu verdiği ile ilgili soruya ise ahlaki  bulmuyorum. Böyle bir tasarrufta bulunması uygun değil. Bu tasarrufu gelecek arkadaşa bırakması daha uygun olurdu. Beş yıldır yapmadığı bir uygulamayı son bir veya iki ay kala yapması gelecek arkadaşın elini bağlamaktır dedi.

NEDEN  BBP

Basın mensupları tarafından Mustafa Özden’e yöneltilen bir başka soru”Neden BBP”ne ise,simgelerin çok fazla kutsallaştırılmasına inanmayan bir insanım. 2009’da  ne söylüyorsam,2014 ‘de aynı şeyi söylüyorum. Fikir aynı.

AHLAKİ BULMUYORUM

BBP adayı Mustafa Özden AKP adayı Tuncay Acehan’ın Başbakan üzerinden siyaset yapmasını ahlaki bulmuyorum dedi. AKP adayının başbakan üzerinden siyaset yaptığını duyuyoruz. Bu ahlaki değil. Bu seçim genel seçim değil. Adaylar insanlara kazandıkları takdirde neler yapacaklarını anlatmalı, projelerini ortaya koymalı. Biz Tuncay Acehan’la değil ,Başbakanla yarışıyoruz dedi.

 

 


BBP'li bir belediyenin Çubuk'a daha çok hizmet kazandıracağını iddia eden Özden, ''Büyükşehir Belediyesini Melih Gökçek de, Mansur Yavaş da alsa ikisinden de daha çok hizmeti BBP'li belediye olarak biz alacağız. Bu nedenle hizmet alma açısından en şanslı olanı biziz'' ifadesini kullandı. 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 2599  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Bbp adayı özden; borç yiğidin kamçısıdır / 2014-02-26 15:47:03
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 4
Bugün toplam         : 1434
Toplam ziyaretçi     : 5326555

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş