AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-03-26 12:40:06 Hakseverden mektup var 2019-03-26 12:11:19 Ak parti sevgi yürüyüşü ile gönüllere dokunuyor 2019-03-22 15:07:17 Baki demirbaş basın mensupları ile bir araya geldi 2019-03-20 11:37:05 Büyük ankara mitingine davet 2019-03-18 23:54:34 Çubuk'lular mansur yavaş'ı yalnız bırakmadılar 2019-03-18 19:10:38 Mansur yavaş; istediğiniz tuzağı kurun allah'ın da bir hesabı var 2019-03-18 18:28:48 Karagöl astım ve termal hotel,futbol sahaları projesi 2019-03-18 18:01:46 Çanakkale zaferinin 104. yılı törenlerle kutlandı

Anka teknolojileri üniversitesi ile iyi niyet protokolü imzalandı

ÇUBUK
31 Temmuz 2013 Çarşamba 10:31:12

 

 

                Ankara’da yeni kurulan ANKA Teknoloji Üniversitesi kampüsünü Çubuk’ta kurmak için Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ile iyi niyet protokolü imzaladı.  

 

                ANKA Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mehmet Hakan Sağlam, üniversitenin kampüsünü Çubuk ilçesinde kurmak için Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ile iyi niyet protokolü imzaladı.

                ANKA Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mehmet Hakan Sağlam ve beraberindeki Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Dr. Ayhan Sarısu, Mütevelli heyetinden AK Parti MKYK Üyesi Edibe Sözen ile birlikte üniversitenin kampüs alanının Çubuk’ta kurulması amacıyla iyi niyet protokolü imzalamak amacıyla Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’i makamında ziyaret etti.

 

                Başkanlık makamında atılan imzaların ardından Başkan Özden ve berberindeki heyet, üniversite kampüsü için uygun alanları incelendi. Üniversiteye Kargın mahallesindeki 3 bin300 dönümlük alanının tahsisi için çalışma başlatılacağı belirtildi.

 

 

                Yapılan protokol hakkında bilgi veren ANKA Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Sağlam, üniversiteyi Ankara’nın en güzel ilçelerinden biri olan Çubuk’ta kuracaklarını söyledi. Bu kararı almalarında en önemli nedenin çok ilgili ve istekli bir belediye başkanının ilçede görev yapması olduğunu belirten Dr. Sağlam, diğer sebeplerin ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Çubuk’ta kuruluyor olması ve havaalanı başta olmak üzere birçok önemli nokta ile savunma sanayine yakın bir noktada olması gibi birçok avantajlarının bulunuyor olmasını gösterdi.  

 

-ÇUBUK’A 500 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

                Kurulacak üniversitenin ilçe ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını hatırlayan Dr. Sağlam, üniversitenin 3 fakülteden oluşacağını ve toplamda 500 Milyon Dolarlık bir yatırımın ilçeye kazandırılacağını söyledi.   

 

-TÜRKİYE’NİN İLK ADLİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÇUBUK’TA KURULACAK

                Türkiye’de ilklerin üniversiteleriyle yaşanacağını vurgulayan Dr. Sağlam, üniversitelerinin Emniyete, Jandarmaya, Adli Kurumlara, Adalet Bakanlığı’na ve İçişleri Bakanlığı’na eleman yetiştireceğini ifade ederek, şu bilgileri verdi:

 

’’Üniversitemiz bünyesinde adli bilimler, mühendislik ve fen fakülteleri bulunuyor. Ayrıca sosyal bilimler enstitüsü ve fen bilimleri enstitüsü de bulunacak. Bunların yanında teknoloji uygulama, araştırma merkezi ve enerji güvenliği diye sürekli eğitim merkezini de kuracağız. Bizim üniversiteyi diğer üniversitelerden ayıran en önemli özelliğimiz, üç fakülte bünyesinde Türkiye’de olmayan bölümlerin bulunuyor olmasıdır. Adli Bilimler Fakültemizde adli kimya, adli fizik, adli biyoloji, adli bilişim suçları, siber güvenlik, narko terör, uyuşturucu, balistik, yangın, patlama, adli psikoloji, adli sosyoloji bölümleri bulunmaktadır. Mühendislik Fakültemizin bünyesinde savunma sistemleri mühendisliği, enerji sitemleri mühendisliği, mekatronik ve yapay zeka bölümleri bulunmaktadır. Bu 18 bölümün tamamı da şuan Türkiye’deki mevcut üniversitelerde yok denecek kadar az bölümlerdir. Dolayısı ile öğrenciler üniversitemizi özellikle tercih edeceklerdir. Genel olarak faaliyet alanlarımız savunma sanayi, siber güvenlik ve adli bilimlerdir. Mesela siber güvenlikte ve adli bilimlerde Türkiye’de eğitim veren başka bir kurum yok. Ülkemizin bu alanlardaki uzman ihtiyaçlarının hepsini biz yetiştireceğiz. Üniversitemize, teknoparklar, kongre merkezi, araştırma geliştirme laboratuvarları ile birlikte yaklaşık 500 milyon Dolar’lık bir yatırım olacak. Alan olarak böyle bir yapılanma için en az iki veya üç bin dönüm üzerinde bir alan gerekmektedir.’

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1777  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Anka teknolojileri üniversitesi ile iyi niyet protokolü imzalandı / 2013-07-31 10:31:12
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 13
Bugün toplam         : 3885
Toplam ziyaretçi     : 4785407

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş