AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2019-05-30 01:00:57 Festival istişare toplantısı yapıldı 2019-05-30 00:29:28 Başkan demirbaş bir ilke imza attı 2019-05-28 23:54:03 Yükselenkoleji şehit ailelerine iftar verdi 2019-05-28 23:48:41 Çubuk baklava : ev baklavası siparişleriniz alınır 2019-05-28 23:08:56 Çubuk'ta besi çiftlikleri denetlendi 2019-05-24 18:13:30 Mansur yavaş; şirketlerle bunların neler yaptıklarını göreceksiniz 2019-05-22 18:12:31 Anfadan gökçek'e suç duyurusu 2019-05-22 17:14:01 Mansur yavaş yeni bir projenin startını verdi

Ak parti'de işler karıştı

ÇUBUK
14 Şubat 2019 Perşembe 21:41:16

  

                                        AK PARTİDE İŞLER KARIŞTI

Ak parti’de işler karıştı. Belediye meclis üyeliklerinin gündeme gelmesi ile birlikte beklenti içerisine giren belediye meclis üyesi a.adayları muhtemel listeler adı altında yayımlanan bazı listeler üzerine işler karıştı.

 

Belediye başkan aday. adaylığı sürecinde çalkantılı bir dönem geçiren Ak Parti’de Mustafa Demir’in adının başkan adayı olarak medyada yer alması  diğer aday adaylarının sahadan erken çekilmesine sebep olurken, Mustafa Demir’in adının yıpratılmasına da sebep oldu. Küskünlükler oluştu. Ak Parti a. adaylığı sürecini istediği gibi kullanamadı.

Gündemde olan ve meclis üyeliği için a. adaylığı başvurusu yapan yüz kişinin üzerindeki a. adayları heyecanla listenin oluşmasını beklemekte. Ancak  Ak Parti muhtemel belediye meclis üyesi listesi adı altında kamuoyunda yer alan  listeler  ile birlikte a. adayları, partililer ve Çubuk halkında  tepkiler oluştu.

Özellikle listede Recep Taş, Harun Olmuş, Oğuzhan Demirel isimlerine parti içinde oluşan tepkiler kamuoyunda da tepki gördü.  Ak Parti ilçe teşkilatı ve belediye başkan adayı Baki Demirbaş tarafından oluşturulacak listede bu isimlerin yer alması halinde tepkilerin önüne geçilemeyeceği belirtildi.

 Kamuoyunda listerde bu isimlerin yer alması ile meclis listesinin vefa, arkadaşlık ve akrabalık ilişkileri arasında hazırlanan bir liste  olacağı bununda yıllardır parti teşkilatında yöneticilik yapan gece gündüz çalışan diğer adaylar arasında büyük rahatsızlık yaratacağı  kopmaların yaşanacağı belirtildi.

Belediye başkan a. adaylıkları sürecinde son güne kadar adayın Mustafa Demir’in olduğu tüm basın yayın organlarında yayınlanmasına rağmen son günde Ak Parti Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin yaptırdığı çalışmalar neticesinde  Baki Demirbaş’ın açıklanması süpriz oldu. Mustafa Demir’in parti genel merkezinde olması, partinin yetkili kurullarında yer almasına bakılmadı. R. Tayyip Erdoğan kiminle kazanacaksa, kiminle daha iyi oy alacaksa halk kimi istiyorsa ona baktı ve Baki Demirbaş’ı aday gösterdi.

Baki Demirbaş’ın Recep Taş’a vefa borcu olabilir.Oğuzhan Demirel akrabası, Harun olmuş samimi arkadaşı olabilir. Ancak bu kişileri meclis üyesi adayı yapmasını gerektirmez.

 Recep Taş yıllardır bir federasyonun başkanlığını yapmasına rağmen ,başkanlığını yaptığı federasyonda birliği beraberliği sağlayamamış birçok dernek federasyondan ayrılmış.  Başka federasyonlar kurulmuş. Bazı derneklerde başkanlığını yaptığı federasyondan ayrılma hesaplarını yapıyor. Ben varsam olur, ben yoksam olmasın düşüncesinde hareket eden Recep Taş’ın bugüne kadar, yılda bir defa belediye destekli yaptığı aşure gününden başka ilçeye kazandırdığı bir hizmet yok. Ak Parti ile bugüne kadar bir bağı bulunmamış.

Harun Olmuş iki dönemdir bu ilçede büyükşehir ve Çubuk belediye meclis üyesi olarak görev yapıyor. On yıllık büyükşehir belediye meclis üyeliği süresince ilçeye getirdiği bir hizmet yok.   Büyükşehir’in maddi getirisi ve dış gezileri ile gündeme geldi. Kendi köylüleri tarafından meclis üyesi yapıldığı takdirde oy vermeyecekleri konuşuluyor.

Oğuzhan Demirel parti ile ilgisi olmayan, partililerin çalışmalarda dahi pek görülmediği belirtilen Oğuzhan Demirel’in listede yer alması halinde büyük tepki oluşturulacağı, akrabalık ilişkileri arasında listede yer alacağı belirtildi.

TUNCAY ACEHAN BAŞARISIZSA. MECLİS ÜYELERİ BAŞARILI MI?

5 Yıldır Çubuk belediye başkanlığını yapan Tuncay Acehan ikinci defa aday gösterilmedi. Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki SKM açılışında yaptığı açıklamada belediye başkanlarımızı tespit ederken, çalışkanlığına emin olmasına ve bazı özellikler sayarak bunlara dikkat ederek adayları belirlediklerini söyledi. Tuncay Acehan’ı ikinci defa aday göstermediklerine göre çalışmasını beğenmediler, başarısız buldular ve aday göstermediler.

Tuncay Acehan’ başarısız da Acehan’la beraber görev yapan belediye meclis üyeleri başarılı mı? Tuncay Acehan başarısız olduğu için aday yapılmadıysa Acehan’ile birlikte görev yapan belediye meclis üyeleri de kesinlikle yeni oluşturulacak olan belediye meclis üyesi listesinde yer almamalıdır.

Ak Parti adayı Baki Demirbaş kendisinin aday gösterilirken R. Tayyip Erdoğan tarafından araştırılarak, incelenerek aday gösterdiyse, Baki Demirbaş’da vefa, arkadaşlık ve akrabalık ilişkilerini bir tarafa bırakarak halkın kabul göreceği, getirisi olan , yıllardır partinin hizmetinde bulunan kişilere listede yer vermesi artı puan kazandıracaktır.

Aksi takdirde belediye başkan a. adaylığı sürecinden sonra oluşan tepkilere ikincisi eklenecek, parti teşkilatında ve halkta büyük rahatsızlıklar oluşacaktır.

 Baki Demirbaş bu kişilerde ısrarcı olursa , bu kişileri büyükşehir’e gidecek sıralara yazarsa millete faydası olmaz. Bu kişilere sadece vefa, arkadaşlık, ve akrabalık borcunu ödemiş olur.

Son edindiğimiz bilgilere göre Ak Parti meclis listesinin 1. Sırasında Harun Olumş,2. Sırada Recep Taş,3. Sırada Oğuzhan Demirel,Kontenjen1. Sıra ya ise İl yönetiminin adayı olarak Baki Demirbaş’ın itirazlarına rağmen Emre Arslantaş’ın yazıldığı ve bu konunun parti teşkilatında rahatsızlık yaratıldığı belirtildi.

Bu listenin genel merkeze gönderildiği burada da eklemelerin yapılabileceği edinilen bilgiler arasinde.

  Arkadaşlık,vefa,akrabalık ve il dayatması olarak Salih Kapusuz’un “Çubuk’ta odunu koysak kazanırız” sözüne binaen yapılmış bir liste olarak yine Çubuk halkına dayatılacak.

                                                                                    Refik Bayram

 

 

 

Facebook'ta Paylaş
Bu Haber 1429  kez okunmuştur.  Editör refik bayram
Haber Çubuk -Ak parti'de işler karıştı / 2019-02-14 21:41:16
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler


Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 14
Bugün toplam         : 7168
Toplam ziyaretçi     : 5210533

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş